PSA zapowiada elektryfikację swoich samochodów

Aby sprostać normom niskiej emisyjności i bez emisyjności pojazdów, koncerny motoryzacyjne wprowadzają na rynek w coraz szybszym tempie modele samochodów elektrycznych i hybrydowych. PSA nie zostaje w tyle.

Modele elektryczne i hybrydowe już dostępne na rynku

Na rynku, także Polskim, już w tym momencie dostępne są pojazdy elektryczne i hybrydowe produkowane przez koncern Peugeot Société Anonyme. Samochody Opel Corsa-e, które posiadają napęd w 100% elektryczny oraz Peugeot e-208 to pierwsze tego typu modele oferowane przez koncern. Oba z nich dysponują taką samą mocą – jest to 136 KM. Wyposażone są w akumulatory, których pojemność wynosi 50 kWh. Dzięki temu są w stanie przejechać dystans od 330 km do 340 km. Wkrótce dołączą do nich kolejne modele, które wesprą Unię Europejską w spełnianiu narzuconych standardów dotyczących maksymalnego ograniczenia produkcji CO2.

Opel

Oprócz tego, warto wspomnieć także o oferowanych przez koncern hybrydach. Ta starsza to Opel Grandland X Hybrid4. Model dysponuje mocą 300 KM. Całkiem niedawno pojawił się również Opel Iwa – bardzo podobny do Grandlanda. Również Peugeot ma swoje dwie znane wersje hybrydy. Są to modele 508 oraz 508 SW.

Które modele będą następne?

PSA ma bardzo ambitne plany dotyczące elektryfikacji swoich pojazdów. Zgodnie z zapowiedzią grupy, już do roku 2025 wszystkie oferowane przez nią modele pojazdów mają mieć swoją wersję elektryczną. Kolejne marki i modele będą wprowadzane stopniowo. PSA przestawiła bardziej szczegółowy plan tego procesu. Jeśli chodzi o Polskę, to 15 elektrycznych modeli samochodów ma trafić do sprzedaży do roku 2021. Jako jeden z pierwszych pojawi się u nas DS 7 Crossback E-Tense. Jego wejście do sprzedaży przewidziano na sam koniec 2019 roku bądź na początek 2020 czyli całkiem niedługo. Dołączyć ma do niego nieco później DS 3 Crossback E-Tense w wersji crossover.

Możemy się spodziewać również kolejnych elektrycznych wersji Opla. 2020 rok przewidziany jest na wprowadzenie modelu Vivaro. Natomiast rok później do sprzedaży wejdą także Opel Combo Cargo, Opel Combo Life oraz Opel Zafira Life. Nie zabraknie tu również elektrycznej wersji Opla Mokki X i Peugeota e-2008. Gamę uzupełni hybrydowy model Citroena – będzie to Citroen C5 Aircross.

Nie tylko samochody osobowe

Elektryfikacja, co oczywiste, obejmuje również większe samochody użytkowe. W tym przypadku najszybciej można spodziewać się dostępności modeli wspomnianego już Opla Vivaro, w tym również Vauxhalla Vivaro, Peugeot Expert oraz Citroena Jumpy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *